Dzieje się! Zawody we Włoszech dostarczyły nam ogrom emocji!! Aż 8 podopiecznych Slalom Academy wzięło udział w 10. edycji zawodów w Busto. Jesteśmy bardzo dumni z naszych zawodników!💥 Wszyscy dali z siebie wszystko i ciężko opisać słowami jak bardzo jesteśmy dumni z ich pracy, występu oraz postawy jaką sobą reprezentują 🤩 Bardzo się cieszymy z progresu i grupowego zaangażowania 🥰

Wracamy z sukcesami i nowym doświadczeniem. Klaudia zdobyła złoto w konkurencji classic pokazując swój najlepszy przejazd w tym sezonie! W battle dostała się do finałów i również stanęła na podium zdobywając brązowy medal.

Dla Justyny (Tinki) były to pierwsze zawody rangi 3 kubkowej i mimo stresu spisała się fantastycznie. Debiutowała w konkurencji classic i startując na początku listy zajęła 3 miejsce w grupie kwalifikacyjnej. W battle udało jej się dojść do półfinałów gdzie ostatecznie zajęła 7 miejsce. Nie było łatwo, ale determinacja i skupienie zagwarantowały sukces.

Abi po bardzo udanym występie przeszła kwalifikacje i po raz pierwszy w swojej karierze miała okazję pokazać swój przejazd raz jeszcze w grupie finałowej, gdzie skończyła na 11 pozycji. W battle również dała z siebie wszystko i zajęła 17.miejsce.

Jej młodsza siostra Liwia kończy zawody zadowolona. Pokazała nowe trudne technicznie triki w połączeniu z płynnym freestylem, a po swoich przejazdach zawsze otrzymywała gromkie brawa od publiczności.

Nadia po raz pierwszy w tym sezonie wystąpiła w konkurencji classic z nowym układem. Wybór muzyki był strzałem w dziesiątkę, ponieważ idealnie pasuje do stylu zawodniczki.

Hania i Wiktoria pokazały bardzo dobre i wyćwiczone przejazdy. Z zawodów na zawody zauważamy coraz więcej pewności siebie u obu dziewczyn.

Wiktor może zaliczyć swoje starty do najlepszych w karierze. W classic’u pokazał rewelacyjny przejazd z flow i trudnymi elementami, które zagwarantowało awans do finałów gdzie zdobył 9 miejsce. W battle wygrał walkę sam ze sobą i udało mu się wyjść ze stresu i paniki. Z każdą kolejną grupą szło mu coraz lepiej i doszedł do półfinału, gdzie zajął 7 miejsce. To cenne doświadczenie zdecydowanie przyda się zarówno w kolejnych startach jak i w życiu codziennym.

Dla Maćka był to debiut w tak dużych zawodach i bardzo dobrze się spisał. Podczas swoich przejazdów udowodnił, że ciężka praca popłaca. Zaprezentował świetne przejazdy, w których nie zabrakło nowych trików.

Busto Battle X

Wyniki naszych podopiecznych:

Battle Junior:

7. miejsce Justyna Tęczar
17. miejsce Abigajl Pelinko
17. miejsce Nadia Jeziorek
17. miejsce Liwia Pelinko

25. miejsce Hania Lender
39.miejsce Wiktoria Uchman

7.miejsce Wiktor Smosarski
19. miejsce Maciek Tęczar

Classic:

9.miejsce Wiktor Smosarski

11. miejsce Abigajl Pelinko
17. miejsce Liwia Pelinko
17. miejsce Justyna Tęczar
29. miejsce Nadia Jeziorek
47. miejsce Hanna Lender

Jump:
9.miejsce Justyna Tęczar
16.miejsce Maciek Tęczar