Kolejne sukcesy zawodników Slalom Academy na największych i najbardziej prestiżowych zawodach Pucharu Świata – Paris Slalom World Cup 2023.

Justyna Tęczar - złoto PSWC 2023W dniach 20-23 lipca odbyło się 20-lecie zawodów PSWC – Paris Slalom World Cup, na których nie mogło zabraknąć podopiecznych rzeszowskiego klubu Slalom Academy. Puchar Świata z serii World Skate pobił w tym roku rekord popularności, a wzięło w nim udział aż 235 zawodników z 21 państw w tym m.in. Tajwanu, Japonii, Indii, Kazachstanu, Hiszpanii czy Włoch. 

Sukcesy naszych zawodników podczas Paris Slalom World Cup 2023 – największych i najbardziej prestiżowych zawodach we freestyle slalomie.

W tym roku poziom był zdecydowanie najwyższy, a nasi zawodnicy zaprezentowali szczytową formę pokazując niemalże perfekcyjne przejazdy. Slalom Academy zdobyło aż 5 medali w tym 3 złota i 2 srebra.Wiktor Smosarski - złoto PSWC 2023

🏆🏆 Wiktor Smosarski (battle i classic juniorów)

🏆 Justyna Tęczar (classic juniorek)

🥈 Aleksandra Lisiecka (battle juniorek)

🥈 Illia Adamenko (battle juniorów)

Bezkonkurencyjny wśród juniorów okazał się Wiktor Smosarski, który zwyciężył w konkurencji classic oraz battle. Po fenomenalnym przejeździe Justyna Tęczar „Tinka” otrzymała gromkie brawa i zapisała się na kartach historii stając na najwyższym stopniu podium w konkurencji classic. Srebro wywalczyła także Aleksandra Lisiecka, która w konkurencji battle pokazała niesamowicie precyzyjne i trudne technicznie przejazdy. Kolejny srebrny medal dołożył Illia Adamenko, który również zaprezentował fantastyczne przejazdy w konkurencji battle juniorów.

W konkurencji pair slalom, po perfekcyjnym i niesamowicie zsynchronizowanym przejeździe Justyna Tęczar oraz Aleksandra Lisiecka zajęły miejsce tuż za podium. Poza medalami dziewczyny indywidualnie również spisały się rewelacyjnie. W battle Justyna otarła się o wejście do finału i ostatecznie zakończyła na bardzo wysokim 5 miejscu. A Aleksandra w konkurencji classic zajęła 6 miejsce. Są to niesamowite wyniki, gdyż poziom na zawodach Paris Slalom World Cup jest zdecydowanie najwyższy.

Cała drużyna Slalom Academy w Paryżu

W zawodach wzięło udział łącznie 13 podopiecznych Slalom Academy, poza medalistami świetnie spisali się także Alicja Wojtoń, Tola Łobaczewska, Wiktoria Uchman, Adam Sitko, Patrycja Rębelska, Hanna Lender, Kacper Wawryk, Liwia Pelinko oraz Abigajl Pelinko. Wszyscy włożyli ogrom pracy w przygotowania, dzięki czemu zaprezentowali bardzo dobre przejazdy. 

Po zakończeniu kariery zawodniczej, trenerzy Klaudia Hartmanis – Mistrzyni Świata i Europy oraz Michał Sulinowski – Wicemistrz Świata są ogromnie dumni z postępów i osiągnięć młodych podopiecznych, którzy reprezentują Polskę na najwyższym poziomie. „To niesamowite uczucie dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem oraz podziwiać uczniów, którzy kontynuują coś co zaczęliśmy ponad 12 lat temu” – mówią. 

Plany na kolejne starty w sezonie 2023

Aktualnie zawodnicy przygotowują się do kolejnych startów. W sierpniu odbędzie się Puchar Świata w Czechach, a początkiem września odbędą się Mistrzostwa Europy w Hiszpanii. Zapraszamy do kibicowania i śledzenia poczynań młodych rolkarzy na profilu klubu Slalom Academy https://www.facebook.com/SlalomAcademy