W dniu 22 kwietnia odbyły się rolkowe zawody w Bydgoszczy – II Halowe Ogólnopolskie Mistrzostwa Bydgoszczy w jeździe szybkiej i freestyle slalomie. We freestyle slalomie były to zawody wliczane do rankingu World Skate o randze Starter Event. Zawodnicy rywalizowali w 3 konkurencjach: Battle, Speed Slalom, Free Jump. Oczywiście nie mogło zabraknąć ekipy Slalom Academy.


Kategoria debiutant

Zawody rolkowe w Bydgoszczy rozpoczęły się od nowej kategorii debiutant, dla osób które dopiero zaczynają swoją przygodę ze startami. To idealna okazja, by spróbować swoich sił i sprawdzić się przed publicznością oraz sędziami. W kategorii debiutant junior w wystartowały 3 reprezentantki naszego klubu Maja Cubrzyńska, Julia Rogala oraz Paulina Skubiszewska. W kategorii senior wystąpiły Magdalena Polańczyk, Dominika Putek, Katarzyna Głowacka oraz Justyna Hermes. 

Speed slalom debiutant

Na początku dziewczyny zmierzyły się z konkurencją speed slalom, która polega na jak najszybszym pokonaniu toru 20 kubków na jednej nodze. Czas mierzony jest przez fotokomórkę. W tej konkurencji liczy się zarówno szybkość jak i dokładność. Za każdy potrącony lub pominięty kubeczek dolicza się 0,2 sekundy do czasu. 

Wśród debiutujących juniorek najszybsza okazała się Maja Cubrzyńska, która zdobyła 1 miejsce. Julka Rogala i Paulina Skubiszewska również bardzo ładnie się zaprezentowały i ze spokojem pokonały tor. W kategorii seniorek najszybsza była Justyna Hermes, która zwyciężyła w tej konkurencji. Zaraz za nią uplasowała się Katarzyna Głowacka, a brąz zdobyła Magdalena Polańczyk. Dominika Putek skończyła swój debiut na 4 miejscu. 

Battle debiutant

Battle to konkurencja na którą wszyscy czekali najbardziej, ponieważ to głównie niej przygotowywaliśmy się w trakcie treningów. W battle zawodnicy są podzieleni w grupy 3 lub 4 osobowe. Każdy z nich ma dwa 30 sekundowe przejazdy podczas których prezentuje swoje najtrudniejsze triki. Sędziowie porównują zawodników i dwoje najlepszych przechodzi do kolejnej rundy i tak aż do finału.

Maja Cubrzyńska zaprezentowała trudne technicznie triki i z dużą przewagą zwyciężyła również w tej konkurencji. Drugie miejsce zajęła Julia Rogala, która bardzo dobrze poradziła sobie ze stresem. Dzięki świetnemu przygotowaniu zaprezentowała niemalże idealnie przejazdy. Paulina Skubiszewska uplasowała się na wysokim 5 miejscu i niewiele brakło by zakwalifikować się do finału. Zdecydowanym atutem Pauliny jest skupienie przed startem, które jest niezmiernie ważnym elementem podczas zawodów.

W kategorii debiutant senior najlepsza okazała się Justyna Hermes, która pokazała najtrudniejsze triki. Na drugim miejscu uplasowała się Katarzyna Głowacka, która z dużym opanowaniem i pięknym, płynnym stylem zaprezentowała swoje przejazdy. Miejsce trzecie wywalczyła Magdalena Polańczyk, która przed sędziami czuje się jak ryba w wodzie. Dominika Putek zakończyła swoje pierwsze zawody na 4 miejscu. Mimo krótkiego stażu, bo swoją przygodę ze slalomem zaczęła zaledwie kilka miesięcy temu zaprezentowała bardzo ładne i czyste przejazdy. 

Wszystkie zawodniczki zaprezentowały się znakomicie, prezentując niemalże idealne przejazdy. Mimo debiutu dziewczyny wykazały się ogromnym skupieniem i determinacją. Na torach walczyły do ostatniej sekundy pokazując determinacją prawdziwych sportowców. Jesteśmy ogromnie dumni i gratulujemy odwagi oraz pierwszych sukcesów. 


Junior i senior 

Nasi zawodnicy w kategorii junior i senior mają zdecydowanie większe doświadczenie w startach. Wiedzą jak wyglądają zawody, w jaki sposób się do nich przygotować oraz co robić by stres zamienić na skupienie i koncentrację.

Speed slalom 

W kategorii speed slalom junior najszybsza była Oliwia Sobczyk, która już niejednokrotnie pokazywała, że jest naprawdę szybka. Drugie miejsce zajęła Lili Jabłońska, a brązowy medal zdobyła Nadia Jabłońska. Na miejscu 4 uplasowała się Zuzanna Domańska. 

Wśród chłopców najszybszy okazał się Illia Adamenko, a drugie miejsce zajął Wiktor Smosarski. 

W kategorii seniorek zwyciężyła Barbara Tęczar, która rok temu na tych zawodach również zdobyła złoto. W tym sezonie to już trzecie zwycięstwo rzeszowskiej rolkarki. Na drugim miejscu uplasowała się Hania Lender, a brąz zdobyła Karolina Dąbrowska.

Battle mix

Kategoria battle odbyła się bez podziału na płeć, co oznacza że wszystkie juniorki i juniorzy startowali razem. Najlepsi okazali się chłopcy. 1 miejsce po rewelacyjnych przejazdach zdobył Illia Adamenko. Na 2 miejscu uplasował się Wiktor Smosarski, który również pokazał bardzo trudne technicznie przejazdy. Tuż za chłopcami na 3 miejscu była Oliwia Sobczyk. Dwunastoletnia zawodniczka reprezentuje wysoki poziom i na tych zawodach wykazała się dużą kontrolą nad trudnymi technicznie trikami. Do finału awansowała także Nadia Jeziorek, która także pokazała bardzo dobrą formę.

Na miejscu 5 ex quo uplasowały się Nadia Jabłońska oraz Ksenia Adamenko. 7 miejsce wywalczył Bruno Wojsław, który pokazał świetne przejazdy. A Lili Jabłońska oraz Zuzanna Domańska ukończyły rywalizację na 9 miejscu.

W kategorii senior bezkonkurencyjnie zwyciężył Kacper Wawryk, który poziomem zdecydowanie wyprzedzał pozostałych. 3 miejsce zajęła Patrycja Rębelska, która zrobiła duży progres i z zawodów na zawody radzi sobie coraz lepiej. Finalistką była również Karolina Dąbrowska, która zajęła 4 miejsce. Karolina mogła startować w konkurencji debiutant, jednak zdecydowała się na start w kategorii senior, gdzie zmierzyła się z dużo bardziej doświadczonymi zawodnikami. Na miejscu 5 uplasowała się Hania Lender.

Free Jump

Ostatnią konkurencją zawodów rolkowych w Bydgoszczy był Free Jump, czyli skok nad tyczką. Ilia Adamenko zdecydował spróbować swoich sił również w tej konkurencji i zakończył na 3 miejscu. 


Ogromne gratulacje dla wszystkich zawodników, za wspaniałe starty oraz sukcesy. Jesteśmy bardzo dumni z zaangażowania i determinacji, a także systematyczności w treningach, które przyczyniają się do ciągłego rozwoju i progresu.  Bardzo dziękujemy organizatorom i sędziom za przygotowanie tych zawodów rolkowych w Bydgoszczy. Widzimy się na kolejnej edycji w przyszłym roku. Tymczasem już przygotowujemy się do kolejnych zawodów – Mistrzostw Polski, które odbędą się w Kętrzynie w czerwcu.


Nasze wyniki:

Debiutant speed slalom junior

1 miejsce Maja Cubrzyńska 

Debiutant speed slalom senior

1 miejsce Justyna Hermes

2 miejsce Katarzyna Głowacka

3 miejsce Magdalena Polańczyk

4 miejsce Dominika Putek 

Debiutant battle junior

1 miejsce Maja Cubrzyńska 

2 miejsce Julia Rogala 

5 miejsce Paulina Skubiszewska

Debiutant battle senior

1 miejsce Justyna Hermes

2 miejsce Katarzyna Głowacka

3 miejsce Magdalena Polańczyk

4 miejsce Dominika Putek 

Speed slalom juniorki

1 miejsce Oliwia Sobczyk

2 miejsce Lili Jabłońska

3 miejsce Nadia Jabłońska

4 miejsce Zuzanna Domańska

Speed slalom juniorzy

1 miejsce Ilia Adamenko

2 miejsce Wiktor Smosarski

Speed slalom senior

1 miejsce Barbara Tęczar

2 miejsce Hanna Lender

3 miejsce Karolina Dąbrowska

4 miejsce Patrycja Rębelska

Battle mix junior

1 miejsce Ilia Adamenko

2 miejsce Wiktor Smosarski

3 miejsce Oliwia Sobczyk

4 miejsce Nadia Jeziorek

5 miejsce Nadia Jabłońska

5 miejsce Ksenia Adamenko

7 miejsce Bruno Wojsław

9 miejsce Lili Jabłońska

9 miejsce Zuzanna Domańska

Battle mix senior

1 miejsce Kacper Wawryk

3 miejsce Patrycja Rębelska

4 miejsce Karolina Dąbrowska

5 miejsce Hanna Lender

Free jump

2 miejsce Ilia Adamenko