Namwon Korea Open 2023


Po długiej przerwie zawody w Korei Południowej – Namwon Korea Open wracają do kalendarza zawodów. To 3 kubkowe międzynarodowe zawody wliczane z serii Pucharu Świata World Skate. W tym roku zarówno Polskę reprezentowały 3 zawodniczki Slalom Academy: Justyna Tęczar, Abigajl i Liwia Pelinko

Sama wyprawa do Azji to niesamowite doświadczenie i możliwość poznania zupełnie odmiennej kultury i niesamowicie otwartych i miłych ludzi. Trenerzy Klaudia & Michał już od 2012 roku uczestniczyli w tym evencie co roku. A teraz z dumą i radością śledzą poczynania kolejnego pokolenia, które również ma możliwość doświadczyć tych wyjątkowych przeżyć.

Dzień pierwszy – TRENINGI


Podczas pierwszego dnia odbył się trening, na którym zawodnicy mogli zapoznać się z miejscem zawodów oraz nawierzchnią. Nie zabrakło czasu na zapoznanie oraz integrację z zawodnikami z Azji, którzy wyróżniają się niesamowicie pięknym i ekspresyjnym stylem jazdy. A po treningach przyszedł czas na regenerację oraz zwiedzanie urokliwego miasta Namwon.


Dzień drugi – speed slalom

Zawody Namwon Korea Open zaczęły  się konkurencją speed slalom, w której wystartowała Abigajl Pelinko. Niestety nie udało się jej zakwalifikować do KO. Tego samego dnia odbyły się także kwalifikacje do classica juniorek. Natomiast nasze zawodniczki ze względu na wysokie pozycje w Rankingu Światowym World Skate. W związku z czym nie musiały brać w nich udziału, kwalifikując się bezpośrednio do finałów. 

Dzień trzeci – classic, pair slalom, 1-sze grupy battle

W sobotę rozpoczęła się najbardziej przez nas wyczekiwana konkurencja classic. Nasze zawodniczki zaprezentowały się świetnie. Justyna Tęczar po raz kolejny w tym roku zajęła 4 miejsce. Tak samo jak dwa tygodnie wcześniej na zawodach w Hiszpanii, Valladolid Lemons Battle to punkty tzw. “victory points” zdecydowały, że ostatecznie uplasowała się tuż za podium. 

Abigajl Pelinko zaprezentowała rewelacyjny przejazd, który zagwarantował jej wysokie 6 miejsce. Jej młodsza siostra Liwia Pelinko zakończyła na 15 pozycji. Po południu odbyła się konkurencja Pair Slalom, w której wystartowały siostry. Abi & Liwia pokazały bardzo udany przejazd synchroniczny i uplasowały się na 6 miejscu.
Na koniec dnia wszystkie nasze zawodniczki przeszły pierwsze grupy battle i awansowały do ćwierćfinałów.

Dzień czwarty – battle

Ostatni dzień zawodów w całości dedykowany był konkurencji battle. W grupach ćwierćfinałów Justyna Tęczar awansowała do półfinałów z pierwszego miejsca. Siostry Abi & Liwia trafiły na tą samą grupę, z której Liwia awansowała dalej a Abi zakończyła swoje starty na 9 pozycji. Po półfinałach Justyna Tęczar awansowała do finału Namwon Korea Open, gdzie ostatecznie zajęła 4 miejsce. A młodsza koleżanka Liwia uplasowała się na 6 miejscu w klasyfikacji generalnej.

Ogromne gratulacje dla dziewczyn za udane występy i świetne rezultaty podczas Namwon Korea Open 2023. Jesteśmy pewni, że takie doświadczenie będzie dla całej trójki bardzo cenne w kolejnych startach. A wspomnienia z tej odległej podróży zostaną w pamięci na bardzo długi czas.