Zawodnicy Slalom Academy na zawodach z serii Pucharu Świata World Skate – Valladolid Lemons Battle.

W dniach 6-9.04.2023 r. w Valladolid – Hiszpania odbyły się pierwsze 3 kubkowe zawody międzynarodowe z serii Pucharu Świata World SkateValladolid Lemon Battle 2023. Nie mogło na nich zabraknąć naszych zawodników, którzy reprezentowali Polskę w 8 osobowym składzie: Justyna Tęczar, Wiktoria Uchman, Tola Łobaczewska, Abigajl i Liwia Pelinko, Zuzanna Domańska, Adam Sitko oraz Wiktor Smosarski.

Pierwszy dzień – pair slalom

W pierwszy dzień odbyła się konkurencja pair slalom, w której po rewelacyjnym przejeździe Wiktoria Uchman oraz Tola Łobaczewska zdobyły brązowy medal. Dziewczyny  trenują w parze już 3 rok, dzięki czemu wypracowały niesamowitą synchronizację i świetnie się ze sobą zgrywają. Druga para siostry Abigajl i Liwia Pelinko zaprezentowały swój nowy układ i  uplasowały się na wysokim 6 miejscu.

Pair slalom podium

Drugi dzień – classic

Następny dzień dedykowany był konkurencji classic, w której zawodnicy prezentowali swoje choreografie do dowolnie wybranej muzyki. Jest to zdecydowanie ulubiona konkurencja dla nas i większości naszych zawodników. Podczas 2 minutowego zawodnicy mają możliwość wyrażenia swojego stylu, osobowości oraz wykazania się kreatywnością.

Kategoria juniorów

Wiktor Smosarski, który aktualnie zajmuje 1 miejsce w Rankingu Światowym World Skate, zaprezentował się fenomenalnie. Nowy układ do muzyki Run Boy Run świetnie pasuje do jego stylu jazdy, a akcenty do muzyki jeszcze lepiej uwydatniają zaawansowane triki. Wiktor zwyciężył w kategorii juniorów dokładając kolejny złoty medal do swojej kolekcji.

Adam Sitko również z nowym classiciem zaprezentował się rewelacyjnie. Zawodnik mimo młodego wieku ma już doświadczenie na większych zawodach międzynarodowych takich jak PSWC, Conero Hero Battle czy WSG w Argentynie. Po swoim przejeździe Adam zajął 4 miejsce i niewiele brakło mu do podium.

Classic junior men

Kategoria juniorek

W kategorii juniorek najlepiej zaprezentowała się Justyna Tęczar. Tinka ma na swoim koncie wiele sukcesów m.in Mistrzostwo Świata, które zdobyła na ostatnich MŚ w Argentynie. W Hiszpanii pokazała świetny, bardzo zaawansowany i trudny zarówno pod względem footwork’u i części artystycznej jak i technicznej przejazd. Popełniła 1 błąd techniczny, który w przypadku juniorek, gdzie konkurencja jest na niesamowicie wysokim poziomie mógł zaważyć o miejscu na podium. Ostatecznie uplasowała się na bardzo dobrym 4 miejscu.

W top 10 uplasowały się także Tola Łobaczewska na 7 miejscu oraz Wiktoria Uchman, która zajęła 10 miejsce. Tola pokazała bardzo płynny i energiczny przejazd, w którym dosłownie płynęła. Systematyczne treningi zdecydowanie zaowocowały niesamowitym progresem Toli, który widać z zawodów na zawody.

Wiktoria również poczyniła niesamowity progres. Występ w Hiszpanii to ogromny sukces i życiowy wynik 13-letniej zawodniczki. Warto podkreślić, że Wiktoria była w grupach kwalifikacyjnych. Ze względu na bardzo dużą ilość zawodniczek odbyły się kwalifikacje, gdzie w dwóch grupach po 20 osób juniorki walczyły o wejście do ścisłej 20. Tylko 3 zawodniczki z każdej grupy przechodziły dalej. Wiktoria po swoim przejeździe zakwalifikowała się dalej. A w samym finale pokazała bardzo energiczny i dynamiczny przejazd, który dał jej wysoką pozycję.

Liwia Pelinko zajęła 12 miejsce. Nowy układ jest zdecydowanie szybszy i bardziej dynamiczny od poprzednich, a muzyka którą wybrała bardzo pasuje do jej stylu jazdy.  Starsza siostra Abigajl Pelinko zajęła 17 miejsce. Abi w tym roku, zdecydowała się na układ do piosenki Confident – Demi Lovato. W Hiszpanii wkradło się kilka błędów, ale to pierwszy start w tym sezonie i z pewnością każdy kolejny będzie lepiej dopracowany.

Debiutująca na tak dużych zawodach Zuzanna Domańska uplasowała się na 28 miejscu. Jest to duży sukces młodej zawodniczki, która dopiero zaczyna swoją przygodę ze startami w dużych międzynarodowych zawodach z serii Pucharu Świata World Skate.

Classic junior women

Dzień trzeci – speed slalom

W sobotę odbył się speed slalom, w którym do KO zakwalifikowały się dwie zawodniczki Justyna Tęczar oraz Abigajl Pelinko. Dziewczyny ostatecznie skończyły na 8 i 13 pozycji. Wiktoria Uchman zajęła 17 miejsce, Tola Łobaczewska 22 miejsce, a Zuzanna Domańska 37 miejsce.

Dzień czwarty – battle

Ostatni dzień zawodów Valladolid Lemons Battle dedykowany był konkurencji battle. Jest to bardzo wymagające wyzwanie. Zawodnicy z rundy na rundę muszą mieć wystarczająco dużo energii, żeby wciąż pokazać swoje najlepsze przejazdy.

Battle junior men

Wiktor Smosarski ponownie okazał się najlepszym zawodnikiem wśród juniorów zdobywając kolejny złoty medal. Podczas przejazdów było widać opanowanie i doświadczenie, które bardzo pozytywnie wpłynęło na całość występów. A w połączeniu z niesamowicie trudnymi trikami zagwarantowało najwyższe miejsce na podium. Adam Sitko zakończył na 5 miejscu i również pokazał bardzo dobre przejazdy z nowymi dla niego trikami.

Battle junior women

W kategorii juniorek Liwia Pelinko po wygranym best tricku zakwalifikowała się dofinału, gdzie zajęła 4 miejsce. 12 letnia zawodniczka czuje się bardzo dobrze w tej konkurencji i jest to kolejny raz kiedy dochodzi do finału. W ubiegłym roku była finalistką na PSWC. Justynie Tęczar zabrakło nieco szczęścia w grupach i półfinale spotkała się z dziewczynami, które zajęły 1 i 2 miejsce. Nie mniej jednak pokazała bardzo dobre przejazdy i zakończyła na wysokim 5 miejscu.

Tola Łobaczewska po świetnych przejazdach zakończyła konkurencję battle na 7. miejscu. Wiktoria Uchman i Abigajl Pelinko zajęły ex aequo 17 miejsce, a debiutująca i najmłodsza zawodniczka Zuzanna Domańska była 41.

Podsumowanie Valladolid Lemons Battle 2023

Pierwsze duże zawody z serii Pucharu Świata Valladolid Lemons Battle kończymy z 3 medalami. Ogromne gratulacje dla wszystkich zawodników za rewelacyjne występy i ogromny progres jaki robią z sezonu na sezon. Jesteśmy bardzo dumni z zaangażowania, determinacji oraz pasji. Kalendarz eventów World Skate w tym roku jest zdecydowanie bardziej obfity w liczbę zawodów. Przez co my również w planach mamy zdecydowanie więcej wyjazdów, na które już nie możemy się doczekać.

Następny przystanek to Korea Południowa i zawody Namwon Korea Open.