World Roller Games to największy event zrzeszający wiele dyscyplin wrotkarskich. W dniach 4-14 lipiec ponad 4100 zawodników z  81 państw zmagało się o tytuły mistrzowskie. W tym roku aż 5 zawodników ze Slalom Academy reprezentowało Polskę na Mistrzostwach Świata w Barcelonie. Dla wszystkich podopiecznych był to debiut w tak dużych zawodach. Każdy dołożył wszelkich starań i dzielnie trenował, by pokazać się z jak najlepszej strony.

Klaudia startuje w Mistrzostwach Świata od 2011r. Na tych Mistrzostwach zdobyła brązowy medal w konkurencji classic! To już kolejny medal naszej trenerki. Jak sama przyznaje były to dla niej bardzo stresujące zawody, ale dzięki wsparciu wielu osób dała z siebie wszystko i ogromnie cieszy się z sukcesu.

Zosia zaprezentowała nowy układ do piosenki Waltz – Lindsey Stirling. Muzyka idealnie pasuje do stylu młodej zawodniczki w połączeniu z trudnymi technicznie trikami zagwarantował jej 10 miejsce. W konkurencji battle Zosia zakończyła na 9 pozycji.

Najmłodszy reprezentant Janek spisał się rewelacyjnie pokazując idealne przejazdy, które dały mu 9 miejsce w battle. W pozostałych kategoriach młody rolkarz zajął 13 miejsce w slidach i 29 w speed slalomie.

Bartek wziął udział w battle i zajął 17 miejsce. Mimo stresu, wraca zadowolony i szczęśliwy z możliwości poznania i wystartowania z najlepszymi.

Roman startował w slidach. Dobre przejazdy pozwoliły na wyjście z grupy i ostatecznie zakończył zawody na 9 miejscu.

Wszyscy wrócili bogatsi o cenne doświadczenie oraz pełni motywacji.