Slalom Academy na najlepszych wakacyjnych zawodach – Conero Hero Battle ☀️🏖

W tym roku polecieliśmy na wakacyjne zawody we Włoszech w szerszym gronie 👫 Conero Hero Battle to bez wątpienia najlepszy event w ciągu całego roku i zawsze długo na nie wyczekujemy. Włoski klimat, piękna pogoda, malownicze widoki oraz przyjazna atmosfera gwarantują udany wyjazd. Według nas to idealna okazja to połączenia pożytecznego z przyjemnym i zawsze zostajemy trochę dłużej niż na okres samych zawodów. Dzięki temu możemy nacieszyć się perfekcyjnymi wakacjami. Plan zawodów jest także bardzo wakacyjny i obejmuje relaks na plaży rano i w południe, a kiedy pojawia się cień odbywają się starty.


W tym roku Slalom Academy reprezentowały 4 osoby Abi, Liwia, Wiktor i Klaudia. W pierwszy dzień odbyły się slidy i pary dla nas był to dzień wolny, ponieważ nie startowaliśmy w tych konkurencjach. Krótki trening, aby przyzwyczaić się do nawierzchni a potem relaks na plaży 🙂

Kolejny dzień był dedykowany speed slalomowi. Klaudia pomagała w sędziowaniu, a trójka podopiecznych walczyła o jak najlepsze czasy. Łatwo nie było, ale każdy dał radę i po udanych startach poszliśmy na zasłużone lody!


Najciekawszy dzień to zdecydowanie sobota, bo właśnie wtedy odbył się classic.

Ta konkurencja jest chyba najbardziej widowiskowa. Abi & Liwia startowały w kwalifikacjach. Obie zaliczyły udane przejazdy, które można obejrzeć poniżej. Liwii niestety nie udało się przejść dalej, ale zdecydowanie oczarowała publiczność! Wszyscy bardzo mocno jej kibicowali 🙂

Abi pokazała bardzo dobry przejazd i przeszła dalej! Dzięki czemu mogła się zaprezentować raz jeszcze w finale. Szczęśliwa i zmotywowana do działania pokazała jeszcze lepszy przejazd i zajęła 8 miejsce!

Wspaniale zaprezentował się także Wiktor, który wyróżnia się swoim stylem i lekkością. Dodatkowo piosenka, którą wybrał idealnie pasuje do jego jazdy. Dzięki czemu wszystko tworzy spójną całość. Bardzo udany przejazdy zagwarantował Wiktorowi 5 miejsce!! Do tej pory to jego najlepszy wynik w karierze na zawodach międzynarodowych w tej konkurencji.

Na koniec przyszedł czas na kategorię seniorek, w której startowała Klaudia. Pomimo płynnego przejazdu popełniła kilka błędów, ale z uśmiechem na twarzy zakończyła na wysokim 3 miejscu. „Zdecydowanie największym plusem i radością jest możliwość występu przed tak liczną publicznością. Wszyscy dopingują i oglądają z zaciekawieniem. To właśnie wtedy wiele osób może poznać naszą dyscyplinę. A dla mnie jest to motywujące i bardzo cieszy” mówi Klaudia.


W ostatni dzień przyszedł czas na battle.

Nasza najmłodsza zawodniczka pojechała bardzo ładne i czyste przejazdy. W rezultacie Liwia zajęła 17 miejsce. Abi udało się przejść do kolejnej grupy i ostatecznie skończyła na 9 miejscu. Wiktor pokazał swoje najlepsze triki i także zajął 9 miejsce. Klaudia zdecydowanie i z energią przejechała swoje przejazdy, które zagwarantowały jej awans do finału. W finale było czuć zmęczenie, ale mimo wszystko dała radę i walczyła o każde combo. Nasza trenerka wygrała w tej konkurencji, tym samym powtarzając wyniki z ubiegłego roku 🙂 Wszyscy spisali się świetnie i mimo późnych godzin startów nie brakło energii na próbowanie nowych trików już po konkurencjach.


Wakacyjne zawody we Włoszech zaliczamy do bardzo udanych.

Podczas startów daliśmy z siebie wszystko, a po zawodach mieliśmy czas na odpoczynek, a nawet wycieczkę do malowniczego San Marino. Podsumowując spędziliśmy razem świetny czas 🤗🍨🌊 Już nie możemy się doczekać kolejnej edycji 🙂

Dziękujemy @conero_roller za super organizacje i gościnność! 🥰🙏💕 To przyjemność być tu po raz kolejny ☺️
Gratulacje dla wszystkich zawodników 🙌 i do zobaczenia na następnych zawodach 😄