W samolocie

W samolocie


Ostatnie zagraniczne zawody w 2019!

W czwartek wyruszyliśmy na nasze ostatnie w tym sezonie 3 kubkowe zawody w Hiszpanii, Valladolid. Po wylądowaniu w Madrycie mieliśmy chwile, którą wykorzystaliśmy na zwiedzanie pobliskiego parku ciesząc się ze słońca i cieplejszej niż w Polsce pogody. Udało nam się porobić zdjęcia i nagrać filmiki na rolkach. Do miasta, w którym odbyły się zawody dojechaliśmy wieczorem po drodze zachwycając się przepięknymi widokami.


Tinka i jej butterfly

Tinka i jej butterfly


Pierwszy dzień zawodów rozpoczął się konkurencją classic.

Na liście kwalifikacyjnej znalazła się Justyna Tęczar, która w tym roku   debiutowała i po zaledwie dwóch startach jej ranking światowy jest   jeszcze niski. Stres dał się we znaki i było widać sporo błędów. Jednak   mimo to po swoim przejeździe Tinka zajmowała 1 miejsce. Za nią jechało   jeszcze sporo dobrych zawodniczek, a tylko 4 osoby miały się   kwalifikować do dalszej konkurencji. Szczęśliwie Tinka plasowała się na
4 miejscu exe quo z hiszpanką i w związku z tym sędziowie zdecydowali,   że 5 juniorek przejdzie dalej. W finale Tinka nieco się uspokoiła i jadąc   pewniej pokazała bardzo dobry przejazd, który dał jej wysokie 12 miejsce.

W finale udział wzięły jeszcze dwie zawodniczki Slalom Academy Abi Pelinko oraz Marta Skubis. Abi pokazała swój najlepszy przejazd w tym sezonie, po dodaniu nowych trudniejszych trików zaprezentowała się świetnie i zajęła 8 miejsce.

Abi, uśmiech i chicken leg

Abi, uśmiech i chicken leg

Marta również zakończyła sezon z rewelacyjnym przejazdem! Bezbłędny występ zagwarantował jej 4 miejsce.

W kategorii juniorów wystartowali Jan Hul oraz Wiktor Smosarski. Janek po raz pierwszy zaprezentował nowy układ. Pomimo stresu i kilku błędów, udało mu się dokończyć przejazd z uśmiechem na twarzy i ostatecznie zajął 7 miejsce. Wiktor zaprezentował najwyższą formę i zakończył sezon perfekcyjnym występem oraz 4 miejscem.

Na koniec w kategorii senior zaprezentowała się nasza trenerka Klaudia Hartmanis, która bo udanym przejeździe zwyciężyła w konkurencji classic.


Gotowi na speeda

Gotowi na speeda

 

Drugi dzień dedykowany był speed slalomowi.

Wszyscy zawodnicy dali z siebie wszystko i większość zaliczyła ładne i czyste przejazdy. Tinka zakwalifikowała się do KO i ostatecznie skończyła na 15 miejscu.

W sobotę odbyła się także konkurencja slidów, w której startował Janek i zakończył na 5 miejscu.

W tym dniu mieliśmy też chwilę na odpoczynek i zwiedzanie. Pogoda dopisała i spędziliśmy świetny czas razem 🙂


 

Razem

Razem

Ostatni dzień poświęcony był na konkurencje battle.

Wszystkie nasze zawodniczki zaczęły od kwalifikacji 1/8 finałów. Tinka startowała w drugiej grupie razem z Polką oraz dwoma Hiszpankami. Pokazując dobre przejazdy przeszła do kolejnej grupy z pierwszego miejsca.
W grupie 6 startowały, aż 3 nasze zawodniczki Marta, Abi oraz Anastazja. Marta zakwalifikowała się do kolejnej rundy z pierwszego miejsca, natomiast pomimo bardzo dobrych przejazdów Abi zakończyła zawody zajmując 3 miejsce w grupie, a Anastazja 4.

W ćwierćfinałach Tinka jechała w pierwszej grupie w bardzo mocnej obsadzie z wielokrotną Mistrzynią Świata Sofia Bogdanova, Francuzka oraz Włoszką. Po przejazdach mimo kilku błędów udało się zakwalifikować do pół finału z drugiego miejsca 🙂
Marta jechała w 3 grupie z Polką, Francuzka i Hiszpanką. Sędziowie nie mogli jednogłośnie zdecydować kto powinien przejść dalej i zrobili dogrywkę pomiędzy Polkami. Obie dziewczyny zaprezentowały triki na podobnym poziomie jednak Karolina jechała dłużej i sędziowie głosami 2 : 1 wybrali właśnie ją. Marta zajęła 3 miejsce w grupie co w kwalifikacji generalnej dało jej 9 miejsce.

W półfinałach Tinka pokazała zdecydowanie najlepsze przejazdy. Zakończyła na 3 miejscu co ostatecznie dało jej 5 miejsce na zawodach. Do finałów przeszła Włoszka i Francuska.

Janek i Wiktor

Janek i Wiktor

W pierwszej grupie nasi chłopcy trafili do jednej grupy razem z Hiszpanem. Janek przeszedł dalej z 1 miejsca a Wiktor był drugi. W ćwierćfinałach Janek jechał z Włochem i Francuzem i przeszedł dalej z 1 miejsca. Wiktor trafił na grupę z dwoma Polakami i przeszedł dalej z 2 miejsca. W półfinałach Wiktor pokazał swoje najlepsze przejazdy na tych zawodach i zajął 4 miejsce co dało mu 7 miejsce w klasyfikacji generalnej. 

Janek zajął 3 miejsce w battle!!

Janek zajął 3 miejsce w battle!!

Janek przeszedł do finału, gdzie również zaprezentował szczytową formę. W skupieniu i koncentracji jechał swoje najtrudniejsze triki. Ostatecznie bardzo dobre przejazdy zaprocentowały brązowym medalem. Jest to najlepszy do tej

pory wynik w karierze 10 letniego Janka. Wielka radość i zdecydowanie ogromna dawka motywacji do kolejnych treningów.

Klaudia zajęła 2 miejsce w battle senior, ustępując miejsce koleżance z Teamu FR.


#SlalomAcademyPower

#SlalomAcademyPower

Po raz pierwszy organizatorzy nagradzali również kluby. Jako klub Slalom Academy zajęliśmy 2 miejsce w kwalifikacji po trzech dniach zmagań. To dla nas ogromne wyróżnienie i bardzo miła niespodzianka 🙂

Ostatnie zawody w tym sezonie zaliczamy do bardzo owocnych. Wracamy zadowoleni i pełni motywacji do dalszych treningów i przygotować do kolejnego sezonu. Gratulacje dla całej ekipy!!